loading
طراحی سایت فروشگاهی وردپرس

طراحی سایت فروشگاهی از طریق وردپرس بسیار ساده است و کافی است یکی از پلاگین های فروشگاهی وردپرس را در این سیستم مدیریت محتوا نصب و تنظیم نمایید. یکی از حرفه ای ترین و محبوب ترین پلاگین های ورپرس WooCommerce که برای راه اندازی انواع سایت های مختلف فروشگاه اینترنتی مناسب است و دارای امکانات بسیاری است.

امروزه فروشگاه اینترنتی بعنوان یکی از مهمترین و کارآمدترین پلتفرم های کسب و درآمد در دیجیتال مارکتینگ می باشد. تمام افرادی که یک فروشگاه حقیقی دارند میتوانند با ایجاد نسخه مجازی و اینترنتی فروشگاه خود، درآمد خود را بطور چشمگیری افزایش دهند.حتی میتوان گفت ممکن است درآمدی که از وب سایت ها ی مجازی فروشگاهی کسب شود قابل قیاس با درآمد فروشگاه حقیقی و مغازه نیست همواره فروشگاه اینترنتی در دسته ی  پولسازترین کسب و کارهای دنیا شناخته می شود. راه اندازی فروشگاه اینترنتی با وردپرس امکان صرفه جویی در هزینه‌ها را بطور قابل توجهی برای شما فراهم میکند.

برای طراحی سایت فروشگاهی با وردپرس کافی است پلاگین ووکامرس را از این آدرس https://wordpress.org/plugins/woocommerce دانلود نموده و بر روی سرور خود نصب نمایید.

مزیت های راه اندازی فروشگاه اینترنتی با وردپرس:

  • هزینه کم در مقایسه با سایر سیستم‌ های فروشگاهی:ساخت سایت با وردپرس و ووکامرس که هر دو به صورت رایگان عرضه شدند هزینه کمتری در مقایسه با سایر سیستم‌های فروشگاهی مثل پرستاشاپ خواهد داشت.
  • امکان گزارش‌گیری کامل از فروش:با استفاده از ووکامرس می‌توانید گزارش کاملی از فروش محصولات خود را داشته باشید و از آنها در بازه‌های زمانی مختلف گزارش تهیه کرده و با مطالعه و تجزیه و تحلیل داده‌ها برنامه ریزی تبلیغاتی برای فروش محصولات داشته باشید.
  • فروش اتوماتیک بدون طی مراحل مختلفبا ساخت سایت فروشگاه اینترنتی دیگر نیازی به حضور فیزیکی در مکان تجاری خود ندارید و می‌توانید به راحتی حتی در رختخواب خود به مدیریت فروشگاه بپردازید
  • گستردگی در جذب مشتری در سطح وسیعبا راه اندازی فروشگاه اینترنتی دیگر محدود به موقعیت محلی و شهر خود نبوده و می توانید محصولات خود را در سطح وسیع‌تری به مشتریان عرضه کنید. این سطح وسیع می‌تواند به صورت جهانی نیز باشد.
  • گستردگی در افزونه‌های ووکامرس:سایت‌ها و فروشگاه‌های افزونه وردپرس نیز نیاز کاربران را برای افزودن امکانات به ووکامرس مورد بررسی قرار داده و اقدام به طراحی افزونه رایگان و تجاری برای رفع این نیازها می‌کنند.
  • گستردگی در قالب ووکامرس:سایت‌ها و فروشگاه‌های قالب وردپرس بسیار زیادی وجود دارند که به صورت رایگان و تجاری انواع قالب ووکامرس مطابق با تکنولوژی و نیاز روز طراحی می‌کنند.
  • امکان بازاریابی و تبلیغ محصولات به روش‌های گوناگون و کم هزینه:امروزه تمرکز بر روی سئو و بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو بهترین روش تبلیغات کم هزینه است که با برنامه ریزی درست و زمان‌بندی شده میتونید بدون صرف هزینه‌های چند ده میلیونی از طریق موتورهای جستجو مشتریان خود را جذب کنید.

راه اندازی درگاه پرداخت آنلاین مشتریان:

ووکامرس این امکان را دارد که در آن انواع روش های پرداخت آنلاین را تعیین نمایید.یک برنامه نویس می تواند از طریق برنامه نویسی PHP روش های پرداخت جدیدی را به وردپرس اضافه نماید.تمام درگاه های پرداخت داخل کشور هر یک  شامل  یک روش برنامه نویسی خاص می شوند و برنامه نویس می تواند با استفاده از کد نویسی درگاه برنامه نویسی پرداخت آنلاین وب سایت شما را انجام دهد.

 

راه اندازی انواع فروشگاه اینترنتی با وردپرس:

  1. فروشگاه اینترنتی با وردپرس می‌تواند شامل دو نوع فروشگاه باشد
  2. ساخت فروشگاه اینترنتی برای فروش محصولات دانلودی: با ساخت فروشگاه محصولات دانلودی یا مجازی هم می‌توانید محصولاتی که جنبه دانلودی دارند را در سایت قرار داده و به تعداد نامحدود و بدون نیاز به امکانات استفاده از ارسال فیزیکی محصولات به مشتریان عرضه کنید. این نوع محصولات می‌توانند شامل دوره‌های آموزشی، فایل‌های قالب و افزونه سایت سازها و هر نوع فایل مثل پروژه‌های دانشجویی و… باشند.
  3. ساخت فروشگاه اینترنتی برای فروش محصولات فیزیکی:با ساخت فروشگاه فیزیکی می‌توانید محصولات فیزیکی خود را از طریق شرکت‌هایی نظیر پست در کوتاه‌ترین زمان ممکن به دست مشتری برسانید. حتی می‌توانید با گسترش کسب و کار خود و رونق دادن به آن در سطح وسیع از تحویل اکسپرس اختصاصی شرکت خود استفاده کنید تا رضایت مشتریان را بیشتر کنید.